top of page
juliane-liebermann-O-RKu3Aqnsw-unsplash.jpg

לנהל את הפרעת הקשב
של הילד שלך

הפרעת קשב וריכוז היא הרבה יותר מקושי לשבת בכיתה ולהתרכז, והדרך לטפל בה לא מסתכמת ב"תנו לילד כדור". זו לקות התפתחותית מולדת, המשפיעה על התפקוד בכל תחומי החיים, ותלווה את ילדת.כם לאורך כל החיים.

הידיעה שהילד.ה שלך מתמודד.ת עם הפרעת קשב וריכוז מבלבלת ומציפה. האבחון הרפואי לא תמיד נותן לכם מידע והסבר מספקים על ADHD, ולא מגיע עם תוכנית ספציפית לילד.ה שלכם.

כדי למצוא את הפתרונות הנכונים חשוב ללמוד מה קורה במוח עם ADHD, מהם ההיבטים הרגשיים והחברתיים הנלווים ומהן הסיבות לקשיים ולהתנהגויות של ילדכם. 

אנחנו מציעות חבילת 'יציאה לדרך', הכוללת 3-5 מפגשים בהם נעזור לכם לעשות סדר ולבחור במה להתמקד עכשיו. נלמד אתכם על הלקות וההתמודדות המשפחתית ונבנה ביחד תוכנית פעולה 

מה תקבלו בליווי

לבחור

יש מגוון עצום של כלים, שיטות טיפול, תרגולים והתאמות שיכולים להקל ולשפר את התפקוד, אבל הפרעת קשב נראית אצל כל אחת ואחד קצת אחרת - לכן אין תכנית אחת שמתאימה לכולם. יחד נעזור לכם למפות את הצרכים ולבחור את התוכנית שמתאימה למשפחה שלכם. 

לתקשר

הפרעת קשב יוצרת תחושה שאנחנו שונים ולבד מול כל השאר. לכן חשוב שאנחנו כהורים נתווך לילדינו שיש סיבה ופתרונות לקשיים שלהם.  במפגשים תלמדו איך לדבר 'הפרעת קשב' לילדים, ותקבלו כלים שיעזרו לצמצם ויכוחים ומאבקים ביומיום המשפחתי בבית.

לדעת

יש פער גדול בין איך שהפרעת קשב נראית מבחוץ, לבין חווית החיים של המתמודדים איתה. ידע מקיף והבנה של למה ואיך כל דבר קורה,  יכולים לגשר מעל הפער ולעזור לכם לראות את התמונה השלמה כפי שילדיכם חווים אותה. 

הפרעת קשב איננה לקות באינטיליגנציה - היא לקות ביישום. זה אומר שיש הבנה, יכולת למידה וסקרנות, אבל לכל זה קשה לצאת החוצה לעולם בצורה מותאמת. ילדים שגדלים בחוויה פנימית של "פוטנציאל לא ממומש" גדלים עם כאב וביקורת עצמית.

לכן, אם שואלים אותנו מה הדבר הכי חשוב מול ילדים וילדות עם הפרעת קשב וריכוז, התשובה שלנו היא מאוד פשוטה - לשמור על הביטחון העצמי, על המוטיבציה, ועל זה שיש 'אותי' ויש את 'הפרעת הקשב שלי'. ויחד עם זה, הכרחי לפתח אצל ילדכם את היכולת לזהות את הקושי ולדעת שיש פתרונות.


המפגשים שלנו בקליניקה עם ילדים, בני נוער ובוגרים עם ADHD, הניסיון האישי שלנו כמי שמתמודדות עם ההפרעה, והאימהות לילדות עם ADHD - מוכיחים לנו זאת כל יום מחדש.
 

בת בן.jpg
טופס הורים
למידע על חבילת "היציאה לדרך"
השאירו פרטים או התקשרו אלינו: 050-9099844

תודה! ניצור עמכם קשר בהקדם

Background

נועה שי

מנחת קבוצות וסדנאות, ומלווה מבוגרים בניהול ADHD והכוון תעסוקתי

Noa Shay

מתמחה בתואר שני לעבודה סוציאלית באוניב' חיפה. בעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות ופיתוח תוכניות עבור עמותות חברתיות, ובעבודה קבוצתית ופרטנית עם אוכלוסיות מגוונות.

הפרעת קשב מביאה אתגרים בתפקוד, וגם יוצרת משקעים ודפוסים רגשיים באופן שבו אנחנו תופסים את עצמנו. אני מאמינה שהליווי הוא תנועה בין שניהם, ושאין "דרך אחת נכונה לעשות" אלא יש את הדרכים שנכונות לך, היום. התפקיד שלי הוא לעזור לך למצוא אותן.

אורית גוטמן

מאמנת ADHD ולקויות למידה בשיטת רביב ו-CBT

Orit_new-smaller_edited.jpg

מאמנת קוגניטיבית-התנהגותית בשילוב 'שיטת רביב' לשיפור מיומנויות קשב וריכוז, ארגון, זיכרון וחשיבה. מאמנת ילדים ומבוגרים בקליניקה פרטית. עובדת עם חולי אלצהיימר ודמנציה על חיזוק ושימור מיומנויות קוגניטיביות. 

משלבת בעבודתי כלים של פסיכומוטוריקה, CBT ומיינדפולנס, שילוב הנותן מענה אפקטיבי ומקיף הן לקשיים הקוגניטיביים והן לקשיי הוויסות הרגשי. מאמינה בגמישות של המוח, ושבכל גיל ניתן לעשות שינוי.

מי אנחנו

צרו קשר
bottom of page